Заведіть щоденник досягнень. Цей крок не вимагає серйозних грошових і тимчасових витрат. Все просто: наприкінці кожного дня виділяйте 10-15 хвилин, щоб записати свої маленькі та великі перемоги, які трапилися з вами сьогодні. Може, ви прочитали книгу або, нарешті, стали на годину раніше звичайного часу? Завжди можна знайти привід для похвали. Це допоможе щодня формувати позитивне мислення і фокусувати свій погляд на особистих успіхах. Важливо перечитувати записи щодня.
Змініть оточення. Оцініть тих, з ким ви найчастіше спілкуєтесь. Якщо у вашому колі є негативно налаштовані люди, відмовтеся від взаємодії з ними. Найчастіше знаходьтесь у суспільстві позитивних та успішних людей, впевнених у собі та позитивно налаштованих по відношенню до вас.
Займіться спортом. Найкращий спосіб відволіктися, очистити думки від негативу – фізичні вправи. До того ж, якщо занижена самооцінка пов'язана із зовнішніми даними, спорт допоможе привести себе у форму. До речі, під час занять спортом наш організм виробляє гормон щастя – дофамін.
Відмовтеся від самокритики та самокопання. Не вийде підвищити самооцінку, якщо постійно лаяти себе за щось або весь час висловлювати невдоволення з приводу своєї зовнішності та здібностей. Найчастіше хваліть себе і думайте про хороше.
Уникайте порівнянь. Кожен з вас – унікальна особистість зі своїм індивідуальним набором якостей, переваг та недоліків. Пам'ятайте, що завжди знайдуться ті, хто досягли більших результатів, ніж ви. І тут варто брати з них приклад. А ще краще – порівнюйте себе сьогоднішнього із собою вчорашнім, і відстежуйте своє зростання, фіксуючи досягнення у щоденнику, про який ми говорили вище.
Слухайте та промовляйте афірмації. Афірмація - позитивне судження, що створює правильний психологічний настрій. Це наші твердження та
переконання, думки, почуття та бажання, які ми хочемо мати прямо зараз. Важливо формулювати афірмації у часі. Наприклад: «Я маю престижну та високооплачувану роботу», «Я гарна та здорова», «Я щаслива людина».
Виходьте із зони комфорту. Так, про цей метод чують багато хто, але наважується на це не кожен, адже так затишно та безпечно перебувати у своєму «панцирі». Подивіться на свою проблему . Чи відчуваєте невпевненість, коли перебуваєте в новій компанії? Найчастіше відвідуйте людні місця, заходи та першими починайте бесіду.
Завітайте на тренінги. Існує багато різних навчальних заходів, спрямованих на підвищення самооцінки, набуття впевненості в собі, що залишається тільки вибрати те, що підходить саме вам. Якщо поки що не готові пройти тренінг, перегляньте фільм або прочитайте книгу на актуальну тему.
Вибачте себе. Невпевненість часто є наслідком почуття провини перед самим собою. Ніхто з нас не застрахований від помилок, і тут важливо вміти їх прощати. Напишіть собі записку і розкажіть у ній про свої почуття, емоції, думки, проблеми, невдачі і обов'язково письмово пробачте собі все те, за що відчуваєте себе винними.
Медитуйте. Медитація допомагає повністю розслабитися фізично та відпустити думки. Існує багато різних технік, спрямованих на позбавлення образи на самого себе і досягнення умиротворення