Лялька-мотанка

    Лялька мотанка/вузликова лялька - здавен була оберегом в українській родині. Кожна матір робила для своєї дитини ляльку, щоб та гралась.
Лялька буває різної форми – великою й маленькою. Обличчя як такого у ляльки немає, воно досить символічне. Вважається, що лялька-мотанка повинна бути безлика, а та, яка служить берегинею – ще й з хрестом замість обличчя. Не можна малювати обличчя ляльці, вона не повинна ні на кого бути подібна, щоб не завдати шкоду.
ПЕРЕГЛЯНУТИ для уроків

   Її робили для того, щоб пішов або, навпаки, припинився дощ. Або для того, щоб забрати хворобу від людини. Залежно від події робили різні ляльки.
Існувало повір’я, що якщо діти дуже часто і довго бавляться лялькою-мотанкою, то сім’я скоро чекатиме на поповнення. Якщо ж їх робили діти, вони часто робили собі товариша і порадницю.
     Лялька повинна бути одягнена у світлу вишиту сорочечку, під’юпник (або нижня спідничка т.з. галька) і запаску – підібрано все в традиціях рідного краю. Всі елементи одягу є оберегами: спідниця символізує землю, сорочка позначає три часи – минулий, теперішній і майбутній; обов’язковими атрибутами є вишиванка та намисто, які уособлюють достаток. Також повинен бути головний убір – очіпок, стрічка чи хустка – що символізує зв’язок з небом. Символічним є те, що лялька-мотанка не шиється, а робиться лише за допомогою ниток, стрічок, шляхом намотування.

       "Починаючи з 2000-х років виготовлення ляльки з тканини стало масовим. Почали з'являтися ляльки  основною типовою ознакою яких є хрест на обличчі, а потім - її веселий, яскравий, "празниковий " вигляд. Саме притаманне українському фолькльору, народній творчості поєднання християнських та язичницьких начал зробило ляльки привабливими і бажаними для майстринь, які прагнули створит свою ляльку. Отже, крім уього іншого, в образі традиційних ляльок закладені ще память і настальгія."З матеріалів книги О. Найдена "Парадокс української ляльки".
На створення своєї першої ляльки мене надихнуло відео

лялька мотанка
Моя перша лялька 
Лялька  Добродарочка
Лялька-оберіг, що захищає добробут родини,  захисниця роду і дітей, їхнього благополуччя і щасливого життя. Оберігає дім від лиха, сповнює щастям і радістю та миром і злагодою.
Лялька Забава

 
Лялька Волонтерка

Лялька Берегиня

Ляльки Ключниця і Добродарочка

Лялька Щастячко

Вузлові ляльки Княгині

Ляльки Дружка та Молодиця

Лялька  Княжна

Лялька Стрітення.


Лялька Берегиня Ляльки війни

                                         Ці ляльки були зроблені після 24 лютого 2022р.Прийшла весна та радості немає, не чути сміху з хат, співу з квартир, країна незалежність захищає, в центрі Європи похитнувся мир!


Ляльки Подружки стоять і слухають весну


Лялька Ксеня

Синьо-жовті Панни

Ляльки виготовленні у патріотичних кольорах
Лялька -Весна, зроблена 23 .02.2022
Звідки приходить ніхто не зна... але всі на неї чекають.


 Лялька Північна Берегиня  
Докладніше як зробити ляльку перейдіть за посиланням


Докладніше як зробити ляльку перейдіть за посиланням Ігрові ляльки

Лялька Подорожниця

 Докладніше про  Подорожницю- чудовий оберіг

  


Як зробити Різдвяний Янгол в чобітках

  

Авторські ляльки-мотанки Майстер-клас